Duyurular
enkutr

Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazıda, Ticaret Bakanlığı’ndan alınan yazıya atfen, 7 Haziran 2023 Çarşamba günü, 10.00-12.00 saatleri arasında, Ankara Sanayi Odası’nda, Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Alat Serbest Ekonomi Bölgesi, 2020 yılında Bakü’de Hazar Denizi kıyısında yer alan Alat yerleşim alanında ticaret ve lojistik merkezi olarak kurulmuştur. Toplamda 858 hektar alana sahip olan bölgenin 198 hektarı kapsayan ilk bölümü 2022 yılında işletmeye geçmiştir. Bölge stratejik bir konumda bulunması nedeniyle Azerbaycan’ın petrol dışı sektörlerine yerli ve yabancı yatırım çekmeyi hedeflemektedir. Ayrıca söz konusu Bölgede faaliyet gösterecek olan yatırımcılara KDV, stopaj, kurumlar vergisi ve kişisel gelir vergisi muafiyeti, kâr transferinin serbest bırakılması gibi avantajlar sağlanacağı belirtilmektedir.

Katılım sağlayacak olan firmaların aşağıda belirtilen internet adresinde yer alan kayıt formunu doldurması gerektiği belirtilmektedir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla.

Kayıt formu: https://www.aso.org.tr/form/alat-serbest-ekonomik-bolgesi-afaz-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-316