Duyurular
enkutr

Diyarbakır Girişimci Destek Merkezi’nde Mentorluk Eğitimleri ve Girişimcilik Kampları Devam Ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Diyarbakır Girişimci Destek Merkezi bünyesinde Viveka Danışmanlık işbirliğiyle 2022 bahar dönemi mentorluk eğitimi ve girişimci destek programları başladı. Yaklaşık 8 aydır devam eden mentorluk programları ile merkez bünyesinde girişimcilere mentorluk desteği sunacak 60 kişilik bir ekip oluşturuldu. Düzenlenen yeni programa yerelden girişimciler, akademisyenler ve farklı alanlardan uzmanlar büyük ilgi gösterdi.

 

Merkez faaliyetlerinde hedef gruplar kadınlar ve gençler

Girişimci Destek Merkezi bilişim ve kültür endüstrileri alanında genç girişimcilerin iş fikirlerini desteklemeyi hedefliyor. Bugüne kadar 4 tane girişimcilik kampı düzenlendi ve özellikle gençler ile kadınlar büyük ilgi gösterdi. Girişimcilik kamplarına katılım sağlayan 30 girişimci adayı ayrıca mentorluk ve teknik danışmanlık desteğinden yararlandı. Ayrıca kültür endüstrileri alanında düzenlenen girişimcilik kampı sonrasında yapılan yarışmada da ilk üçe giren girişimci adaylarına tablet, akıllı saat vb. ödüller verildi.

 

Merkez 2023 yılında da girişimcilik destek programları ile hizmet vermeye devam edecek. Girişimci adayları katıldıkları programlar sonrasında kuluçka merkezlerinden yararlanabilecek ve iş fikirlerini olgunlaştırabilecekler. Merkez bünyesinde oluşturulan mentor havuzundan yararlanarak iş kurma sürecindeki sorunları ve kısıtları daha rahat yönetebilecekler.