Duyurular
enkutr

“KSS’lerde can ve mal güvenliği öncelikli hedefimiz olmalı”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, 24 Mart 2022’de 3. Sanayi Sitesi’nde yaşanan oksijen tüpü patlamasına ilişkin kazaların önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alınması ve KSS’lerin çok daha güvenli alanlara taşınması gerektiğini söylediler.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, 1.nci, 2.nci ve 4.ncü Küçük Sanayi Sitesi Başkanları,  24 Mart 2022 tarihinde 3. Sanayi Sitesi’nde Oksijen tüpü patlaması nedeniyle yaralanan işçilere, esnaflara ve 3.KSS Yönetimine geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Burada konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, “Öncelikle 3. Sanayi Sitemizde yaşanan bu kazada hayatını kaybeden emekçi kardeşimize Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. Kazada yaralanan esnaf kardeşlerimize ve KSS yönetimine geçmiş olsun.  Benzer kazaların yeniden yaşanmaması, çok daha kötü tablolar ile karşılaşmamak için hepimizin gerekli tedbirleri alması elzemdir. KSS’lerde can ve mal güvenliği öncelikli hedefimiz olmalı” dedi.

Yaşanan patlamada hayatını kaybeden işçi kardeşimize Allahtan rahmet dilediğini ve ailesinin acısını paylaştığını belirten DESOB  Başkanı Ebedinoğlu, “kazadan etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi burada bir kez daha paylaşıyorum. Bu türden iş kazaları ile karşılaştıkça İş Sağlığı ve Güvenliğinin ne kadar hayati bir önem taşıdığını bir kez daha görüyoruz. Bu vesile ile bir kez daha ilgili her kese bu konuda gerekli hassasiyetleri göstermeleri için çağrıda bulunuyoruz. Bizler de meslek örgütü olarak sanayi sitelerimizde bu türden kazaları önlemek için tüm yapılarımızla birlikte ortak hareket ederek, gerekli tedbirleri almalıyız” şeklinde konuştu.