Duyurular
enkutr

TÜBİTAK BİGG 2022-1

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 18.02.2022 tarih ve 1704 sayılı yazı ekinde gelen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin yazında; “Teknolojik Ar-Ge ve İnovasyon” içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz %100 hibe destekli TÜBİTAK BİGG Programı’nın 1. çağrı dönemi başvurularının açıldığı bildirilmiştir.

TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent TTM ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşen BİGG GARAJ Programı, 200.000 TL’lik TÜBİTAK BİGG hibe desteği için yeni dönem başvurularının alınmaya başlandığı belirtilmiştir.

TÜBİTAK yeni dönem çağrısını; Akıllı Ulaşım, Akıllı Üretim Sistemleri, Enerji ve Temiz Teknolojiler, İletişim ve Sayısal Dönüşüm, Sağlık ve İyi Yaşam, Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme olmak üzere 6 temel faaliyet alanı kapsamında yayınlamış olup, TOBB ETÜ TTO – GARAJ tarafından BİGG GARAJ Programı kapsamında sağlanacak olan teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ile tüm mentorluk desteklerinin ücretsiz olarak gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Detaylı bilgi ekte yer almakta olup, başvurular https://etugaraj.org/ adresinden yapılabilecektir.

İlgili üyelerimizin bilgi ve dikkatine sunulur.

Bilgi İçin tıklayınız.