Duyurular
enkutr

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

Sayın Üyemiz,

Diyarbakır Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden alınan yazıda, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ülkemizde teknoloji üretmeye yönelik bireysel yetkinliklerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması hedefiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının öncülüğünde hayata geçirilen önemli bir etkinliktir.

Teknoloji alanında faaliyet gösteren önemli kurum ve kuruluşların da katkılarıyla düzenlenen Teknofest, ev sahipliği yaptığı teknoloji yarışmaları, teknoloji gösterimleri, hava gösterileri, girişimcilik zirvesi gibi etkinlikler ile Milli Teknoloji Hamlesinin en büyük platformlarından biri haline gelmiştir. Her yıl düzenlenen ve bu yıl Karadeniz’de beşincisi gerçekleştirilecek olan festival, başta öğrenciler ve gençler olmak üzere toplumun her kesiminden gördüğü yoğun ilgi ile dünyanın en büyük havacılık ve uzay festivali olmayı başarmıştır.

Bu yıl Samsun ilinde 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleştirecek olan Teknofest 2022 heyecanı, festival kapsamında düzenlenecek teknoloji yarışmaları için açılan başvurular ile başlamış bulunmaktadır. Teknofest Karadeniz için yarışmalara son başvuru tarihi 28 Şubat 2022 olup, detaylar ekte yer almaktadır. 2022 Teknofest Tanıtım Metni için tıklayınız..

Bilgilerinize sunarız.