Duyurular
enkutr

”Taziye evlerinin yeni taziyelere neden olmaması için birlikte mücadele edelim”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO )Yönetim Kurulu Üyesi Kadri Kazmacı ve Diyarbakır Dernekler Platformundan oluşan heyet, kentte hızla artan Kovid-19 vakalarına rağmen aşılanma oranının düşük olması nedeniyle kamuoyunu aşı olmaya davet etmek için taziye evlerini ziyaret ettiler.
Taziye evlerini ziyaret eden Heyet, artan vaka sayılarına işaret ederek aşılamanın önemine dikkat çekti. Fiziki mesafenin korunması, maske takılması ve hijyen kurallarına uyulması konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet edildi.

DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kazmacı, taziye evi ziyaretlerine ilişkin vatandaşlarla paylaştığı bilgileri şu şekilde sıraladı;
– Aşı olmak toplumsal bir sorumluluktur, bu sorumluluğa herkes uyarak aşılarını yapmalıdırlar. Aşı olarak vaka sayılarını azaltmak mümkündür.
– Aşı hakkında yapılan bilim dışı yanlış propagandalar yerine bilimsel verilere dayalı ve bilim insanlarının yaptıkları açıklamalara riayet edilmelidir.
– Taziye evlerinde maske, fiziki/sosyal mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle dikkat edilmelidir.
– Pandeminin yayılımını önlemek ve hijyen açısında taziye evlerinde toplu yemekler verilmemelidir.
– Taziye evlerinin yeni taziyelere neden olmaması için hep birlikte tedbirlere uyulması mücadele etmeliyiz” dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Dernekler Platformundan oluşturduğu heyette, DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kadri Kazmacı, Din Alimleri ve Dernekler Platformu adına Zahit Çiftkuran, ŞİVİDER Başkanı Aziz Özalp, Kulp Narlıca Derneği Başkanı Nusret Mutlu, Silvanlılar Derneği Başkanı Mehmet Çeliker ve Çüngüşlüler Derneği Başkanı Ahmet Bahçeci yer aldı.