DTSO’dan Bismil’e Müjde

Bismil İlçemizde bulunan Üyelerimizin tüm işlemleri için yerinde hizmet;

İlimiz ekonomisinde önemli bir katma değer sağlayan Bismil ilçemizde kurulan Bismil Ticaret Sicil Temsilciliği hizmet vermeye başladı. Üyelerine verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen DTSO, Bismil ilçesinde bulunan üyelerine Diyarbakır’a gelmesine gerek kalmadan Ticaret Sicil ile ilgili bütün işlemlerini Temsilcilik bünyesinde yapmasına olanak sağladı.

Temsilciliklerden sorumlu olan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal AVŞAR, Bismil, Silvan ve Ergani İlçelerimizde Odamızın temsilcilikleri bulunmaktadır. Üyelerimizin bu temsilciliklerde oda sicil işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirdiğini ancak Ticaret Sicilinde yapılan tescil tadil vb. işlemleri burada gerçekleştiremedikleri için sıkıntılar yaşandığı tespit edilmiştir. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda Ticaret Bakanlığıyla gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek Bismil’de Ticaret Sicil Temsilciliğini açtıklarını belirtti. Bundan sonraki süreçte Bismil’de ikamet eden Üyelerimiz Diyarbakır’a gelmek zorunda kalmadan gerek Odadan yürütebilecekleri işlemleri gerekse de Ticaret Sicil Müdürlüğü bünyesinde yürütülen tüm işlemleri DTSO Bismil Temsilciliğinde gerçekleştirebileceklerini aktardı.

AVŞAR; Bismil de başlatılan Pilot uygulamada elde edeceğimiz veriler ışığında kısa süre içinde Ergani ve Silvan İlçelerimize de Ticaret Sicil Temsilciliğinin açılmasının planlandığını amaçlamaktayız.

Üyelerimize verilen hizmetlerin iş hayatına olumlu katkı sunmasına gayret ettiklerini belirten AVŞAR; 2022 yılı sonlarında Bismil’deki Temsilciliği tamamıyla Ticaret Odası’na dönüştürme yolunda çalışmalarının olduğunu belirtti.

AVŞAR; Bu vesileyle Bismil Ticaret Sicil Temsilciliğinin hayırlı olmasını dileyerek üyelerimizin talepleri doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti.