Duyurular
enkutr

Teşekkürler Diyarbakır

Korona virüs nedeniyle bir yılı aşkın bir süre devam eden tedbirler nihayetinde ilimiz ve bölgemizde başarılı bir sonucun alınmış olmasında katkısı olan bütün hemşerilerimiz ve iş camiamıza teşekkür ediyoruz.
Dün Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan tabloda da görüldüğü üzere Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu bölge illerimizin hemen tamamında ölüm oranlarındaki düşüşler herkes gibi bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu süreçte işletmesini kapatan veya asgari düzeyde faaliyet yürüten iş insanlarımızın yanı sıra çalışanlarının sabırlı ve özverili destekleri elbette ki önemli ve takdire şayan bir davranış olmuştur.
Normalleşme sürecinin başlamadığı bu süreçte sabırla elde etmiş olduğumuz başarıyı yine büyük bir sabır ve özenle sürdürmemiz çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Yeni bir dalganın yaşanmaması, esnaf, sanayici ve tüm işletmelerimizin ekonomik olarak ayakta kalabilmeleri için başta işletme yöneticilerimiz olmak üzere, bütün kent halkının desteklerinin kesintisiz devam etmesiyle mümkündür.

Bu nedenlerle;
– İşletmelerin faaliyetlerini devam ettirirken mutlak anlamda gerekli tedbirleri almaları,
– Hijyen başta olmak üzere, fiziki mesafe ve maske takma kurallarına titizlikle uymaları,
– Vatandaşlarımızın alınan tedbirlere riayet etmeleri,
– İçişleri Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulunca belirlenmiş olan bütün kısıtlamalara harfiyen uymaları konusunda tüm hemşerilerimizi duyarlılık göstermeye davet ediyoruz.