Duyurular
enkutr

Akkuyu Nükleer Santral Projesi -İhale Süreçleri Hakkında

Sayın Üyemiz,

2010 yılında Ülkemiz ve Rusya arasında imzalanan hükümetler arası anlaşmayla , ülkemizin ilk nükleer santrali olan Akkuyu Nükleer Santrali’nin kurulmasına yönelik çalışmalar başlamıştır. Nisan 2018’de birinci ünite, Ağustos 2019’da ikinci ünite için İnşaat Lisansı alınması ile inşaat faaliyetleri hızlanmıştır. Santrale yönelik ihaleler, Proje Şirketi olan Akkuyu Nükleer A.Ş. ve ana yüklenici Titan 2 IC İçtaş İnşaat A.Ş. tarafından Rus devlet nükleer şirketi Rosatom kurallarına göre düzenlenmektedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğü’nden gelen yazıya istinaden ; Ana yüklenici tarafından tedarikçi zincirinde bulunmak ve ihalelere katılmak isteyen Türk firmalarına ihale başvuruları konusunda yardımcı olunması ve bilgilendirme maksadıyla İstanbul’da Tedarikçi İlişkileri Birimi kurulmuş ve bilgilendirme hattı açılmıştır. Bilgilendirme hattı ve kurumsal e-posta vasıtası ile Tedarikçi İlişkileri Birimi tarafından Türk firmalarının sorularının kesintisiz olarak yanıtlanması planlanmaktadır.

Yerli katkının artırılması çalışmaları kapsamında, tedarikçi ilişkileri birimi için irtibat bilgileri ve ihalelerin yayınlanacağı sayfalara ilişkin detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiş olup işbirliği yapmanız adına aşağıdaki web sitelerini takip etmeniz ve anlaşılmayan hususlarla ilgili irtibat telefonları ile bilgi almanız hususunu bilgilerinize sunarız.

Titan2 – IC İÇTAŞ JV (Ana Yüklenici) Tedarikçi İlişkileri Ofisi

Adres: Merkez Mah. Silahşör Cad. No:42 Bomonti – Şişli / İstanbul

Kurumsal E-posta: lokalizasyon@t2ic.com

İrtibat Kişileri:

Evren Kepti ( kepti@ictas.com.tr ve evren.kepti@t2ic.com)
Altuğ Karabulut: karabulut@ictas.com.tr
İrtibat Telefonu: 0850-207-70-30

İhale Duyuruları Takip Sayfaları:

http://www.akkuyu.com/satin-almalar
http://zakupki.rosatom.ru/en/
Yıllık Satınalma Programı: http://www.akkuyu.com/yillik-satin-alma-programi

Tedarikçi Anketi: http://www.akkuyu.com/nasil-tedarikci-olabilirim