Duyurular
enkutr

DTSO’ya Kayıtlı Şahıs İşletmelerine ‘’Can Suyu Kredisi’’

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak, DTSO’ya Kayıtlı olan şahıs firmalarının Halk Bank Azami 25 Bin TL Nakit Kredi, 25 Bin Tl Limitli Paraf KOBİ Kart ürününe başvurabileceklerini söyledi.

Halk Bank tarafından verilecek olan Kredi ile ilgili bilgi veren Tayınlamak,”Koronavirüs ile mücadele kapsamında küçük işletmelere ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken ve Odamıza kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla halk Bankası tarafından “İşe Devam Desteği –Küçük İşletme Can Suyu Kredisi” oluşturulmuştur.  Kredi kapsamında firmalara Nakdi Kredi ve Paraf KOBİ Kart imkanı sunulacak. Nakdi krediler KGF kefaleti ile kullandırılacak olup, bu krediler için başvurular Halk Bankası şubelerinden veya internet bankacılığından alınacaktır. Odamıza kayıtlı olan kesinleşmiş son mali yıl cirosu 3 Milyon TL’yi aşmayan şahıs firmaları için Halk Bankta Azami 25 Bin TL Nakit Kredi, 25 Bin TL Paraf Kobi kart ürünü çıkmıştır. Kredi faiz oranı yıllık 7,50 olarak belirlenmiştir.

Mevzuat gereği esnaf sicili olmadığı için Esnaf Destek Paketinden faydalanamayan ve Odamıza kayıtlı olan kesinleşmiş son mali yılı sonu cirosu 3 Milyon TL’yi aşmayan, gerçek kişi (Şahıs İşletmesi)  firmalar krediye başvurabilirler.

Kredi başvuruları online yapılacak olup Kredi başvurularında sorun yaşayan Üyelerimize  Odamız tarafından kurulan yardım masasından destek verilecektir. Üyelerimizin bilgisine önemle arz ederiz