Duyurular
enkutr

Diyarbakır Sanayi Mektebi Dış Ticaret Eğitim Programında ihracat yapan firmalarımızın yetkilileri deneyimlerini paylaştı

GAİB organizasyonu ile Diyarbakır Sanayi Mektebi bünyesinde düzenlenen ilk eğitim Dış Ticaret Eğitim programı oldu. 26 günlük eğitim programına dış ticaret alanında çalışmak isteyen 25 kişi katılım sağladı. Eğitim programı kapsamında ilimizde ihracat yapan firma yetkilileri de kursiyerler ile bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Tekbor Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tekin, Odabaşı Makine İşletme Ortağı Lami Odabaşı, Dağkıran Mobilya İşletme Sahibi Murat Dağkıran, Lila Kozmetik İşletme Sahibi Mehmet Cansız, Dimer Mermer İnsan Kaynakları Genel Müdürü Halil Yorulmaz eğitim katılımcıları ile bir araya gelerek, ihracatta yaşadıkları deneyimleri, karşılaştıkları sorunları, dış ticaret alanında uzman ihtiyacı ve yerelde dış ticaret alanında insan kaynağı sorunu ile ilgili deneyimlerini paylaştı. Böylece teorik eğitim alan katılımcıların pratik bilgiler almaları da sağlandı. GAİB ve DTSO işbirliğinde düzenlenen eğitim programında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilerek eğitim programı tamamlanacak.

2020 yılında GAİB ortaklığında dış ticaret ve e-ihracat alanında uzmanlık eğitimlerinin yeniden gerçekleştirilmesi sağlanacak.