Duyurular
enkutr

TTGA’nın Güneydoğu Anadolo Bölge Temsilcisi Selda Çiçek Veske oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başkanı olduğu Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu’na (TTGA) Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Diyarbakır adayı Selda Çiçek Veske seçildi.

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerini kapsayan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği için Diyarbakır’dan Selda Çiçek Veske, Gaziantep’ten de Yaşar Mete Akcan adaylıkları açıklamışlardı.

Diyarbakır’da yapılan bölge adayını belirleme seçimlerine bölgedeki Turizm İşletme Belgeli Otel, Restaurant, Lokanta ve Eğlence merkezlerinin yetkilileri oy kullandılar. Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Sabah saat 08:00’de başlayıp 17:00’de biten seçime yoğun bir ilgi gösterildi. Toplam 196 seçmenin bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesinde oyların 154’ü kullanıldı.

Her iki adayın da centilmence yarıştığı seçim saat 17:00’de sona erdi. Yapılan oy sayımının ardından Diyarbakır adayı Selda Çiçek Veske 88 oy, Gaziantep’ten aday olan Yaşar Mete Akcan ise 66 oy aldı.

Seçimleri kazanan Çiçek Veske,  Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

DTSO olarak seçimleri kazanan Diyarbakır Adayı Selda Çiçek Veske’yi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Ayrıca seçimlerin kazanılmasında başta Turizm Platformu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ajans yapısı

Bölge temsilcilerinin seçimle dahil olacağı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başkanı olduğu Ajans’ta, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Bakanlık Tanıtma Genel Müdürü, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı, tüzük gereği seçime girmeden direkt yönetim kurulu üyesi olacaklar. Ayrıca Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce havalimanı ve terminal işletmelerini temsilen en yüksek cirosu olan ilk işletme arasından her üç yılda bir sırayla görevlendirilecek bir kişi de seçime girmeden direkt yönetim kurulu üyesi olacak.