Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu Hk.

 

Sayın Üyemiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza ulaşan yazıda, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, İstanbul’da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulduğu, üyelerinin Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası ve Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası olduğu, Sn.M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ise TTSO’nun ilk Başkanı olarak seçildiği bildirilmektedir.
TOBB tarafından Türk Dili Konuşanlar İşbirliği Konseyi, TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Özbekistan TSO işbirliğinde, 5 Ekim 2019 tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu düzenleneceği; Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleştirilecek ’’Forum’’a, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket MİRZİYOYEV’in katılımının da ön görüldüğü iletilmektedir. İş Forumunun, tarım, gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri, sağlık hizmetleri ve eczacılık, bilgi teknolojileri, kimyasal ürünler ve üretimi, petrol ve gaz, otomobil sanayi ve yan parça üretimi, elektronik, enerji, tekstil, ulaştırma-lojistik, ticaret ve turizm sektörlerine yönelik olacağı; ayrıca iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmektedir.
Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, TOBB tarafından görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.’nin Garanti Bankası Kadıköy Ticari Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası hesabına, 10.000,-Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir.
Ödeme yapılırken açıklama kısmına “3-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti katılım ücreti” açıklaması yazılması gerekmektedir. İş Forumu’na yerinden katılım ücreti 500,- Türk Lirası olup, meblağın yukarıda belirtilen banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin ozbekistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü ’’jpeg’’ formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.
Avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar TOBB’a yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.
Bilgilerinize önemle duyurulur.

Ek için tıklayınız. ozbekistan2