Duyurular
enkutr

DTSO ile DSMMMO İşbirliği Protokolü imzaladı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO ) ve  Diyarbakır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (DSMMMO) işbirliğiyle düzenlenen toplantıda;  Ticaret Sicili işlemlerinde Mersis başvuruları ve  Ticaret Sicil işlemlerinde izlenmesi gereken yol  ve yöntemler  konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Seminer öncesi DTSO tarafından yürütülen Sanayi Mektebi  Tasarım ve Eğitim Merkezi Projesi kapsamında DTSO ve DSMMMO arasında  işbirliği protokolü imza töreni gerçekleştirdi.

DSMMMO Eğitim salonunda düzenlenen seminere DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vural, her iki Odanın Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda muhasebeci ve mali müşavir katıldı. Seminere katılan konuklara DTSO ve DSMMMO’nun çıkardığı “Ticaret Sicil İşlemleri” el kitapçığı dağıtıldı.

Yoğun bir katılımla başlayan Seminerde konuşan DTSO Başkanı Kaya,  DSMMMO’nun önemli bir Sivil Toplum Örgütü olarak gerek Kent adına yürütülen ortak çalışmalarda  gerekse de böyle bir etkinlikte, üyeleriyle birlikte nitelikli ve yoğun katılım sağladıkları için teşekkür ettiğini söyledi. Kaya, Diyarbakır’ı  Yatırım süreçlerinin tamamında özellikle kolay ve hızlı iş yapılabilir kent yapma hedefimiz var bu  hedef doğrultusunda  sizlerle ve diğer partnerlerimizle gerekli adımları atıyoruz. Bu çalışmaların özellikle büyük bir kısmını sizlerle gerçekleştirdiğimiz için bu konuda sizlerin talep ve önerilerinizi almak  ve çalışmalarımızı buna göre şekillendirmek istiyoruz dedi.

DSMMMO Başkanı Mustafa Vural “Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte özellikle Mali müşavirlere Ticaret  Sicil İşlemlerinde rehber olacak  ve bu işlemlerde ortaya çıkan farklılıkları ortadan kaldıracak önemli bir kaynak olan Ticaret Sicil işlemleri kitapçığının hazırlandığını belirtti.  Vural “Aynı zamanda DTSO tarafından kurulan Sanayi Mektebi Tasarım ve Eğitim Merkezinde Muhasebe altyapısında gerekli ara eleman ihtiyacını karşılayacak bir eğitim protokolü imzaladıklarını söyledi.

Yapılan konuşmalar Protokol imza töreni sonrasında DTSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere, Genel sekreter yardımcısı Murat Demir ve Ticaret Sicil Müdür Yardımcısı Ali Ekrem Erdil tarafından Ticaret sicil işlemlerinde izlenmesi gereken yol ve yöntemler konulu bilgilendirme semineri  gerçekleştirildi.