Duyurular
enkutr

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY )’nin Seyahat Acenteleri Diyarbakır’da

]Diyarbakır turizminin dünyaya tanıtılması amacıyla Odamızın girişimleri ve IKBY Turizm Bakanlığının yönlendirmesiyle Diyarbakır’a gelen IKBY Seyahat Acenteleri ile Diyarbakır Seyahat Acentelerini bir araya getirerek istişare toplantısı düzenledi.

DTSO ve Turizm Komisyonun Diyarbakır Turizm Tanıtım programı kapsamında kentimize gelen IKBY’nin önde gelen Seyahat Acenteleri, turizmin geliştirilmesine yönelik neler yapılabileceğine dair Diyarbakır Seyahat Acenteleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.  Toplantıda Odamız adına konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Erdal Avşar, DTSO olarak Yönetime geldikleri günden itibaren turizmin geliştirilmesini önemsediklerine dikkat çekti. Avşar, “Bize en yakın bölge olan IKBY ile karşılıklı turizmin gelişmesi için çaba içerisindeyiz. Bu vesileyle IKBY bölgesinde yapmış olduğumuz ziyaretlerde bu tarz toplantıların önemine değinildi. Bu toplantılar ileriye dönük turizmin canlanmasına büyük katkı sunacağına inanıyoruz. IKBY bölgesi ile Aynı dili aynı kültürü aynı inancı paylaşıyoruz,  bundan dolayı karşılıklı turizmin geliştirilmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz ve bu çalışmaları çok önemsiyoruz ” şeklinde konuştu.

IKBY Turizm Bakanlığı adına konuşan Genel Müdür Pshtiwan Abdulkarim, “Burada olmamızı sağlayan ve turizmin geliştirilmesine sunduğu katkılarından dolayı DTSO yönetimine teşekkür ediyorum. Turizm alanında sınırlar konulmuş. Turizm sınırlarının kaldırılması için özellikle kendimize yakın olan ortak kültüre ortak değerlere sahip olan topluluklar olarak, bu sınırları kaldırmak ve bu sınırların artık dünyadaki turizm alanlarına taşımaktır. Bizim ihtiyaç duyduğumuz halkımızı bu alanlarla buluşturmak ve bu çalışmaların önünü açmaktır” dedi.