Duyurular
enkutr

DTSO 4. Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının 2018 yılı 4. Olağan Meclis toplantısı Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane’nin başkanlığında yapılan toplantıya DTSO Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri ve Komite Başkanları da katılım sağladı.
Oda işleyişi ve yapısını anlatan Birtane’den sonra DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYA, DTSO tarafından yapılan çalışmalar ve projelere ilişkin detaylı bilgilendirme sunumu yaptı. Özellikle Sivil Toplum ve Kamu işbirliğinin üst düzeye çıkarılmasını amaçladıklarını belirten KAYA, Ortak aklı üreterek kentin sorunlarını çözebileceklerini ifade etti.
Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ise DTSO Meclisine katılmanın oldukça önemli olduğunu belirterek benzer çalışmaları daha sık bir şekilde yapma gayretinde olacaklarını ifade etti. Kent adına yapılan ve yapılacak tüm çalışmalarda Reel Sektörün temsilcisi olan Ticaret ve Sanayi Odamızla her alanda uyumu yakaladıklarını ve daha güçlü çalışmalar içinde olacaklarını belirtti.
Güzeloğlu; DTSO Meclis toplantısına katılmakla Sivil Toplum ve Kamu işbirliğine de ne kadar önem verdiklerinin anlaşılması gerektiğini ifade etti. Vali Güzeloğlu, Diyarbakır için yapılacak her çalışmada ellerinden gelen tüm desteği sağlayacaklarını belirterek bu konularda DTSO ile en üst düzeyde çalışmalarının devam edeceğini söyledi.
Toplantı sonrası Vali Güzeloğlu’na plaket taktimi yapılarak toplantı sonlandırıldı.

Yorum Yaz