Duyurular
enkutr

DTSO ile MNG Kargo’dan Değer Yaratan İşbirliği

MNG Kargo ile yapılan işbirliği neticesinde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) üyesi şirketler kargo maliyetlerinde önemli bir indirim imkanına sahip oldu. DTSO üyesi 15.244 şirket artık MNG Kargo ile gönderilerini özel bir tarife üzerinden gerçekleştirerek maliyet avantajı elde edecekler. MNG Kargo’nun Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile gerçekleştirdiği iş birliği, Oda’ya bağlı üyelere önemli fırsatlar getiriyor. İş birliği kapsamında DTSO’ya bağlı 15.244 şirket Oda’dan alacakları faaliyet belgesiyle MNG Kargo’nun sunduğu özel indirim imkanlarından yararlanabilecek.
DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak ise göreve başladıkları günden itibaren üyelerine her alanda hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek özellikle finansal alanda üyelerinin menfaatleri doğrultusunda çözümler geliştirmeye çaba gösterdiklerini ifade etti.
Oda üyelerininfinansa erişimde yaşadıkları sorunları gidermeye yönelik bankalarla sürekli görüşmeler yaptıklarını, bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Hükümet ile görüşmelerde bulunarak çözüm sağlama çabasında olduklarını belirten Tayınlamak sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve başlar başlamaz finans sıkıntılarını gidermek için girişimlerde bulunduk. İlk olarak TOBB ortaklığında NEFES Kredisi çalışmasını başlattık ve bu anlamda az da olsa üyelerimizin sıkıntılarının giderilmesine katkı sağlamaya çalıştık. Yine üye borçlarını yapılandırarak ödeme güçlüğü içinde olan üyelerimize yardımcı olmaya gayret ettik.
Bu çalışmaların yanında özellikle üyelerimizin kargo taşımacılığında yaşadıkları sorunları değerlendirerek maliyet bakımından üyelerimize avantajlı bir durum yaratmayı amaçladık ve bu anlamda MNG Kargo iş birliğiyle önemli bir adım attık. Söz konusu iş birliğini gerçekleştirirken ortaya koydukları özverili çalışma için tüm MNG Kargo yönetimine ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”
MNG Kargo Genel Müdürü Boran Uzun ise Anadolu’daki şirketlerin Türkiye ekonomisine katkısını önemsediklerini ve bu nedenle Diyarbakır’da DTSO ile gerçekleştirdikleri iş birliğine büyük önem verdiklerini kaydetti. Uzun, “Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde yerli üreticilerin desteklenmesi, başta KOBİ’lerimiz olmak üzere her sektörden şirkete maliyet avantajı oluşturacak çözümler oluşturulması son derece önemli. Biz de bu bilinçle hareket ederek DTSO üyesi şirketlere kargo maliyetlerini düşürmeleri için önemli bir fırsat sunmaya başladık. DTSO yönetimine bu iş birliğinde verdikleri destek için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz