World of Concrete Fuarına Türk Delegasyonunun Götürülmesi hk.

Sayın Üyemiz,

TOBB tarafından iletilen yazıda, Ticaret Müsteşarlığı’nın, 22-25 Ocak 2024 tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleşecek ve dünyanın en büyük inşaat fuarlarından biri olan “World of Concrete” (https://www.worldofconcrete.com/en/home.html) fuarına Türk iş insanlarından oluşan bir heyet organize ettiği bildirilmektedir.

“World of Concrete” fuarı inşaat malzemeleri, beton onarımı ve yıkımı, beton üretimi, dekoratif beton, prekast ve duvarcılık da dahil olmak üzere inşaat sektörünün birçok alanından katılımcıların olacağı ve stantların açılacağı bir fuardır. Bu yıl fuarın 50. Yılına özel olarak inşaat sektöründe kullanılan en son teknoloji ve donanımlarının tanıtımına ilaveten kapsamlı eğitim programları ve çeşitli etkinliklerde gerçekleşecektir.

Büyükelçilik tarafından verilen bilgiye göre, düzenlenmekte olan heyete katılım sağlanması durumunda aşağıda belirtilen kolaylıklar sağlanacaktır:

Vize süreçlerinin hızlandırılması,
Amerikalı firmalar ile B2B ve B2G toplantı desteği,
Konferans ve eğitimlere katılma hakkı,
Kayıt sırası bekleme zorunluluğunu ortadan kaldıran kimlik basımı,
Uluslararası Ticaret Merkezini kullanma hakkı (özel toplantı odaları, bilgisayar, yazıcı, hızlı internet erişimi ve atıştırmalıkların olduğu lounge olanakları sunulacaktır)
Uluslararası delegelere özel hoş geldin brifingi
Stant açan firmaların listesine erişim hakkı
Otel fiyatlarında özel indirimli fırsatlar ve fuara ücretsiz ulaşım imkânı
Önemli not: Fuar, Amerika’ya ihracat yapmak isteyen firmalara uygun değildir. Amerika’da firma kurarak büyümek isteyen ya da ürün veya teknoloji satın almak isteyen firmaların katılımı için uygundur.

Fuara Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı delegasyonu ile katılmak ve belirtilen kolaylıklardan yararlanmak isteyen firmaların 30 Ekim 2023 tarihine kadar Ali Beştaş (ali.bestas@trade.gov) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Delegasyona katılım ücreti kişi başı 180 ABD Doları‘dır.

Bilgilerinize sunulur.