Diyarbakır TSO ve Tunceli TSO Müşterek Meclis Toplantısında 10 Başlıkta İşbirliği Sağlandı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) müşterek meclis toplantısı düzenlendi. Toplantıda iki kent arasında birliktelik ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla 10 maddede işbirliği sağlandı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası kentler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla yaptığı çalışmalar sonucunda Tunceli Ticaret ve Sanayi ile müşterek meclis toplantısı düzenlendi. Tunceli’de düzenlenen müşterek meclis toplantısına DTSO Meclis Başkanı Nevin il, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DTSO Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal, İş Konseyi Başkanı Mustafa Vural, DTSO Kadın Meclis, TTSO Meclis Başkanı Sevim Şengezer, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, her iki odanın meclis üyelerinin yanı sıra TOBB Oda ve Borsa  Daire Başkanı Hasan Erbay katıldı.

Meclis toplantısı DTSO Meclis Başkanı Nevin İl ve TTSO Meclis Başkanı Sevim Şengezer’in açılış konuşmalarıyla başladı. Daha sonra TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun  ile DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Odaların organları, faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgilendirmede bulundular. Her iki odanın meclis üyelerinin görüş ve önerilerinin ardından toplantıda 10 maddede işbirliğinin sağlanması kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan kararlar; Diyarbakır Gastronomi Fuarında TTSO’ya ücretsiz stand desteğinin verilmesi, Diyarbakır OSB’de TTSO’nun tahsis taleplerinde öncelik verilmesi, TTSO’nun talep etmesi halinde proje eğitim desteğinin verilmesi, DTSO Bilim Eğitim Vakfı tarafından TTSO’ya Mesleki Eğitim desteğinin verilmesi, Kooperatiflerle ilgili her iki odanın ortak çalışma yürütmesi, tekstil atölyelerinin kurulması için çalışma yürütülmesi, doğal afetlere karşı  hazırlık ve risk analizleri ile ilgili çalışma yürütülmesi,  Diyarbakır ve Tunceli Sivil Toplum Kuruluşları arasında işbirliğinin geliştirilmesi, iki kent arasında otelcilik, konaklama ve hizmet sektöründe destek sağlanması için çalışma yapılması, her iki kent arasında kültür sanat faaliyetlerinin yürütülmesi. İki kent arasında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla meclis üyelerine sunulan on madde oy birliğiyle kabul edildi.