İş Dünyası Temsilcileri Diyarbakır’da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, deprem bölgesindeki çalışmalar kapsamında, beraberindeki sivil toplum kuruluşları ve Oda/Borsa başkanları ile birlikte Diyarbakır’ı ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki TESK Başkanı Bendevi Palandöken, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, TÜRK -İŞ Başkanı Ergün Atalay, KGF Başkanı Erdoğan Özegen,Eski Tarım Bakanı Kutbettin Arzu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Oda ve Borsa Başkanları,  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda  DTSO, DTB, OSB, DESOB Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldiler.

Yapılan toplantıda konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya ile DTB Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır’a yapılan ziyaretten dolayı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

Sivil toplum örgütleri, Oda/Borsa başkanları ile birlikte afet bölgelerine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm Diyarbakır halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, gün birlik olma günü olduğunu ve yaşanan felaketin üstesinden hep birlikte geleceklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından, Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Oda/Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden yapılan çalışmalar ve yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi alarak yereldeki önerileri dinledi.