Kentimizle Dayanışmamızı Büyütüyoruz

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO)  ve Kent Koruma ve Dayanışma Platformu Kahramanmaraş merkezli  7.7 ve  7.6 büyüklüğünde meydana gelen ve Diyarbakır’da büyük bir yıkıma neden olan depremde mağdur olan vatandaşlara büyük bir destek ve dayanışmada bulunuyor.

Depremin hemen ardından kurulan ve DTSO’nun içerisinde yer aldığı Kent Koruma ve Dayanışma Platformunu hizmet binasında ağırlayarak, burada Kriz Masası kuruldu. DTSO depremin hemen ardından ilk olarak dışarda kalan vatandaşlar için de hizmet binasını açarak günde yaklaşık 500 kişiyi ağırladı. Depremzedelerin temel gereksinim ihtiyaçlarını gidererek hizmet binasında günde 3 öğün yemek ve battaniye desteğinde bulundu.  Depremde dışarda kalmak zorunda kalan vatandaşlar için üyeleri ile görüşmelerde bulunan DTSO, kentin birçok noktasında 117 toplanma ve gece konaklama yerlerini ayarlayarak, vatandaşları bu noktalara yerleştirdi.  DTSO toplanma merkezlerinde günde yaklaşık 72 bin kişiyi ağırlayarak, üyelerinden aldığı destekle burada vatandaşlara günde 3 öğün yemek ve temel gıda desteğinde bulundu.

DTSO duyarlı vatandaşlara destek çağrısında bulunarak, tüm vatandaşlarımızı bulundukları her yerde depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek çağrısında bulundu. DTSO hizmet binasında 24 saat boyunca hizmet veren DTSO Meclis Üyeleri ve personelleri depremde etkilenen ve ulaşamadıkları vatandaşlara da çağrıda bulunarak, bir an önce tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hazır olduklarını belirttiler.