Sigorta Acenteleri Eğitim Programı hk.

Birliğimiz Sigorta Acenteleri İcra Komitesi ve Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) işbirliğinde, TOBB ETÜ SEM ve TSEV tarafından sigorta acenteleri yönetici ve teknik personellerine yönelik çevrimiçi eğitim programı düzenlenecektir.

Söz konusu eğitim programına Sigorta Acenteleri Levhasında “Acente Sahibi, Müdür, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve Teknik Personel” unvanı ile aktif kaydı bulunan ve talep eden herkes katılabilecektir. Eğitim ücretinin %80’i TOBB ve TSB tarafından karşılanacak, %20’lik kısım ise katılımcılar tarafından ödenecektir. Bu kapsamda, katılımcılar tarafından ödenecek kişi başı ücret toplam 275,-TL’dir.

Eğitim programı kapsamında dersler 90 kişilik sınıflarda çevrimiçi (online) olarak hafta içi ve hafta sonu günlerinde, haftada 3 gün ve günde 3 saat olacak şekilde planlanmıştır. İlk grup eğitimin 24 Ekim 2022-3 Şubat 2023 tarihleri arasında (Toplam 141 saat) yapılması planlanmaktadır. Sınıflar başvuru sırasına göre oluşturulacaktır. Levhada kaydı bulunmayan kişilerce yapılan ya da süresi içerisinde katılım ücreti ödenmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru ücretinin ödeneceği hesap bilgileri ve ödeme tarihleri başvuru sahiplerine bilahare bildirilecektir.

Eğitim ön başvuru linki: http://sigortaacenteegitimi.tobb.org.tr

Ek: Eğitim Programı