Priştine Dijital Zirvesi 2022

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza gelen yazıda;

T.C. Ticaret Bakanlığı ve Priştine Ticaret Müşavirliğinden alınan yazılara atfen, Batı Balkanlar ve Berlin Süreci kapsamında 21-22 Eylül 2022 tarihlerinde Kosova Priştine’de “Priştine Dijital Zirvesi” ve programın bir parçası olarak B2B Matchmaking ve TechPark Round Table etkinlikleri düzenleneceği belirtilmekte olup, etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek B2B görüşmelerinde Altı Batı Balkan ülkesinin yanı sıra AB ülkeleri, Güneydoğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye’den firmalar ile EBAN, ESTBAN, Deutsche Telekom, Slovenya Telekom, Sofya Teknoloji gibi katılımcıların yer alacağı ifade edilmektedir.

Yazıda ayrıca, Bilişim ve İletişim Teknolojileri (ICT) ile dijital işletmelere yönelik yapılacak olan B2B eşleştirme etkinliğine yaklaşık 150 işletmenin katılmasının beklendiği ve ilgili etkinliğin ayrıntılı bilgisine https://wb6digitalsummit-prishtina2022.b2match.io/ linkinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.

Konuya ilişkin detaylı bilgi almak için Priştine Ticaret Müşavirliğimiz ile de irtibata geçilmesinde fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.