DTSO’ dan Amatör Spor Kulüplerine destek

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası kent sporuna ve sporcusuna destek olmaya devam ediyor. Önceki yıllarda da amatör spor kulüplerine çeşitli desteklerde bulanan DTSO bu yılda amatör liglere isim sponsorluğu protokolü imzaladı.

DTSO toplantı salonunda düzenlenen protokol törenine DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcıları Erdal Avşar, Ercan Tayınlamak, Meclis Üyeleri, Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Dayan, Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan, TÜFAD Başkanı Abdulsamet Karakaş ve Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Mesut Deri  katıldı.

“ Amatör spor kulüplerine gerekli desteği sunmaya devam edeceğiz”

Törende konuşan DTSO Başkanı Kaya, “ASKF ile imzaladığımız yerel amatör liglere isim sponsorluğu protokolüyle ilimizde faaliyet gösteren sporcularımıza destek olmaya çalışıyoruz. Kentimizin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişmesi için çaba göstermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede amatör spor kulüplerimizin altyapılarını geliştirmelerine büyük önem veriyoruz. Özellikle sporun toplumsal kaynaştırıcılığı bizler için çok önemli. Genç ve dinamik bir nüfusa sahip kentimizde gençlerin her alanda olduğu gibi sportif faaliyetlere yönelmeleri gerekiyor. Bizler bu anlamda amatör spor kulüplerine gerekli desteği sunmaya devam edeceğiz. Bugün imzaladığımız protokol ile ulaşmak istediğimiz nihai hedefin ilk adımını atmış olduk. Kentimize ve tüm spor camiasına hayırlı olsun” dedi.

 “ DTSO Diyarbakır da ilk kez yaptı tüm kesimlerden bu tür davranışları bekliyoruz”

Diyarbakır ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Dayan, “ Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’na amatör spor kulüplerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. İlimizde bulunan tüm amatör kulüplerinin lige katılım bedeli, hem TFF’nin hem ASKF’nin hem de antrenör vizelerinin yatırılması DTSO’nun desteğiyle sağlanacak. İlimizde bulunan kurumlar ve iş insanlarının amatör spor kulüplerine sponsor olmalarını diliyoruz.”

 “ Diyarbakır  her yıl 3 bin’e Yakın Amatör lisans işlemi yapıyor’

TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan” , Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın Diyarbakır yerel Amatör liglere isim sponsoru olması devrim niteliğinde bir karadır. Bugüne kadar desteklerini her zaman gördüğümüz Sayın Mehmet Kaya Başkanlığındaki DTSO’nun bundan sonrada yerel amatör liglerimize büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Diyarbakır yerel amatör liglerde  80 – 90 arası amatör kulübümüz aktif olarak mücadele etmekte olup bir yılda yaklaşık olarak 1500-1700 arası müsabaka oynanmaktadır. Yerel amatör takımlarımızda yaklaşık olarak bir yolda 3 bin civarında futbolcu lisans işlemleri yapmaktadır. Aileleriyle beraber düşündüğümüzde adeta bacası tütmeyen bir fabrika ve büyük bir sivil toplum hareketi olarak yerel amatör takımlarımız kendi yağında kavrulan onurlu ve azimli bir duruş göstermektedirler” şeklinde konuştu.