TOBB’DAN DİYARBAKIR’A TABLET DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ülke genelinde maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin ettiği klavyeli tablet dağıtımı Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin edilen klavyeli tabletler  Oda ve Borsalar aracılığı ile  İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtılmaya başlandı.

81 ile 81 okul projesi kapsamında 65 şehirdeki okulu tamamlayarak teslim eden ve kalan iller için de çalışmalarını sürdüren iş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin yeni projesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için klavyeli tablet desteği oldu. 30 Bin öğrenciye yapılan klavyeli tablet desteği ile ilgili TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini çok önemsediklerine vurgu yaparak, “Bir taraftan ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik. TOBB camiası olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 30 bin adet klavyeli tablet temin ettik. 81 ilde 365 Oda ve Borsamız, öğrencilerimize dağıtılmak üzere tabletleri İl/İlçe Milli Eğitime teslim ediyor” dedi.

TOBB tarafından Diyarbakır’a gönderilen tabletler Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası  (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, tarafından Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a teslim edildi.

Tablet desteği ile ilgili ortak açıklama yapan DTSO Başkanı Mehmet Kaya ile DTB Başkanı Engin Yeşil, TOBB camiasının bugüne kadar sosyal projeler ile eğitime her zaman en büyük desteği veren kuruluşların başında yer aldığını belirterek, çatı kuruluşumuz olan TOBB’nin eğitime bu tür projeler ile vermiş olduğu  desteklere önem verdiklerini söylediler.