Diyarbakır Sanayi Mektebi’nde 3 eğitim programını tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Diyarbakır Sanayi Mektebi eğitim programları devam ediyor. Farklı alanlarda ilgi çekici yüz yüze ve online eğitim programları düzenleniyor. Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenen üç farklı eğitim programının sertifikaları düzenlenen tören ile katılımcılara sunuldu. Törende ayrıca Sanayi Mektebi bünyesinde Kasım 2020 – Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek eğitimler hakkında da bilgi verildi.

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, DTSO ve DTSO Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinin katılım sağladığı törende Drone Pilotaj Eğitimi, online Trafik Mühendisliği ve Sinyalizasyon Sistemleri ve online Hedef Pazar ve Ticari İstihbarat eğitimi sertifikaları katılımcılara sunuldu.

Sanayi Mektebi bünyesinde Kasım ayında aotucad, photohop, illüstratör, maya, 3D Max, Houdini, Corel Draw, Microsoft Office, Logo, İde Cad gibi farklı yazılım programları eğitimleri, e-ticaret, pazarlama yönetimi, finansal okur yazarlık, dijital pazarlama, sosyal medya uzmanlığı gibi online eğitim programları ve yenilikçi girişimciler için özel eğitim programları düzenlenecek.

Eğitim programları Diyarbakır Sanayi Mektebi sosyal medya hesaplarından duyurulacak olup, eğitimler pandemi döneminde alınan önlemler ile uyumlu bir şekilde yüz yüze veya online olarak gerçekleştirilecek.