Duyurular
enkutr

NEFES KREDİSİ Başvurusu başladı.

Odamızın da 5 milyon lira ile katılım sağlayıp 10 katı (50 Milyon) kadar kredi için kaynak sağlanan Nefes Kredisi başvuruları başladı.

Denizbank A.Ş. tarafından kullandırılacak krediye yıllık cirosu 25 Milyonun altında olan işletmeler başvuru yapabilecek. Yıllık cirosu 3 Milyon ve altında olan işletmeler azami 50 Bin TL, 3 Milyon üzeri olanlar ise azami 100 Bin TL kredi kullanabilecek. Kredinin yıllık faiz oranı yüzde 7,50 olup, 2020’de anapara ve faiz ödemesi yapılmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği %0,75 komisyon alınacak.

Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacak.  ‪50 bin lira kredi için 150 TL, 100 bin lira için 300 TL banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. ‪

Denizbank nefes Kredisi için; 1- Oda Üyelik Belgesi, 2- vergi Levhası, 3- Son üç döneme ait bilanço ve gelir tablosu, 4- Eğer herhangi bir Denizbank şubesi ile çalışıyorsa mevcut çalıştığı şubeye başvuracak, Denizbank ile çalışmıyorsa istediği herhangi bir Denizbank şubesine başvuru yapabilirler.

Denizbank başvuru yapan işletmelerden; ‪Vergi-SGK borcu yoktur yazısı ve ilave maddi teminat istemeyecek.

Üyelerimiz Odamızdan alacakları Faaliyet Belgesi (Nefes Kredisi Başvurusu İçindir ibareli olacak) ile Denizbank Şubelerine başvurabilecekler.

Üyelerimiz belgelerini Odamıza gelmeden online olarak da alabilirler.

Kredi müracaatlarının değerlendirilmesi ilgili banka tarafından yapılacak.