SBM’in 2 Faktörlü Doğrulama ile ilgili Duyurusu

“Değerli Meslektaşımız,

 

Bilindiği üzere Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından 10 Aralık 2019 tarihinde 2 Faktörlü Doğrulama uygulamasına geçiş yapılacağı açıklanmıştır.

 

Diğer yandan, yıl sonu nedeni ile iş yükümüzün yüksek olması ve geçiş sürecinde yaşanılabilecek olası aksaklıkların engellenmesini teminen söz konusu uygulamaya geçiş süresi İcra Komitemizin girişimleri ile kısa süreliğine uzatılmıştır.

 

Bununla birlikte, henüz kendisinin ve teknik personellerinin cep telefonu numarasını SBM sistemlerinde tanımlamayan meslektaşlarımızın ivedilikle telefon numaralarını tanımlamaları gerekmektedir.

 

Önemle duyurulur.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi

 

Notlar:

 

1-Tanımlama için https://online.sbm.org.tr/sbm-admin/cweb/public/home.sbm linkinden admin kullanıcı (sbm_LEVHA KAYIT NO) ile sisteme giriş yapılmalıdır.

 

2-Kullanım Kılavuzları ile Sıkça Sorulan Sorulara (Şifrematik ile ilgili klavuza buradan / Kurum Admin yetkisi ile ilgili klavuza buradan / Sıkça sorulan sorulara buradan erişebilirsiniz. Toplu halde ZIP olarak indirmek için buraya tıklayınız.

 

3-2 Faktörlü doğrulama uygulaması kapsamında kullandığınız mobil cihazlarınızın İOS için versiyon 10.0, Android için versiyon 4.4 üzeri olması gerekmektedir.

 

4-İhtiyaç olması halinde 0850 277 60 60 numaralı SBM Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.”