365 ODA VE BORSA DİYARBAKIR’A GELİYOR

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Olağan Müşterek Yönetim Kurulu toplantısında 365 oda ve Borsanın katılacağı TOBB Akreditasyonyon Çalıştayı ve Türkiye Teknoloji Buluşmaları etkinliği çalışmalarının Diyarbakır’da yapılacağı açıklandı.

Diyarbakır Ticaret Borsasının ev sahipliğinde gerçekleştirilen müşterek toplantıda, 17-19 Ekim’de   365 oda ve Borsanın katılacağı TOBB Akredisatyon Çalıştayı ve Türkiye Teknoloji Buluşmaları kapsamında yapılacak etkinlikler görüşüldü.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya, DTB Başkanı Engin Yeşil ile Diyarbakır Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda 17-19 Ekim gerçekleşecek etkinliklerde yapılacak çalışmalar ele alınırken, etkinliklerin kent  turizmine büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

ALGIYIDA DEĞİŞTİRİCEK

DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır’da ilk kez gerçekleşecek bu etkinliğin önemine değinerek üyelerimize 5 yıldızlı hizmet sunma yolunda atılan önemli adımlardan biri daha atılmış olduğunu söyledi. Kaya, “Türkiye’nin her yerinden Oda ve Borsa Temsilcileri İlimize gelerek çalıştaya katılacak ve aynı zamanda şehrimizi gezme imkanı bulacak bu dokunuş sayesinde kentimize dair algının değiştiğini birlikte göreceğiz .Ayrıca TOBB’un koordinasyonunda yapılacak  Teknoloji buluşmaları etkinliği ile işletmelerimiz özellikle E-Ticaret ve E-İhracat alanında önemli bilgiler elde etme imkanına sahip olacaklardır” dedi.

KENTİN TANITIMI İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ

Toplandı konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır’da gerçekleştirilecek olan Akreditasyon Çalıştayı ve Türkiye Teknoloji Buluşmaları etkinliklerinin önemine değinerek ilimizde ilk kez düzenlenecek Çalıştay ve Buluşmanın aynı zamanda kentin tanıtımı içinde oldukça önemli olduğunu söyledi.

Oda ve Borsa olarak ortak çalışmayı esas aldıklarını belirten DTB Başkanı Yeşil, işletmelerimizin özellikle dış ticaret alanında ihtiyaç duyduğu bilgiyi de Teknoloji buluşmaları panelinde erişebileceklerini belirtti.