Bergama Ticaret Odasından DTSO’ya ziyaret

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Odamızı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimizle bir araya geldi.

Heyeti,  Odamız Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Ercan Tayınlamak ve Erdal Avşar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz ve Meslek Komite Başkanlarımız karşıladı. Burada konuşan Meclis Başkanımız Birtane, ziyaretten  memnuniyet duyduğunu belirterek, iş insanlarının birbirini yakından tanımaları ekonomik alana pozitif yansıyacağını söyledi. Birtane, “Her iki oda üyeleri arasındaki ticari ve beşeri ilişkileri geliştirmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak için birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağız. Bugün burada bunun temellerini atmış olacağız. Yakın bir zamanda Bergama’ya iadeyi ziyarette bulunacağız” dedi.

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, “Bu nazik karşılamadan dolayı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ediyorum. Türkiye’de yaklaşık 365 oda var. Bu odaların kendi içlerinde bu tür ilişki içerisine girmeleri önce dostluğu daha sonra ise ticareti geliştirecektir. Ticaretin ve dostluğun gelişmesi birçok engeli de ortadan kaldıracaktır.

Ziyarette Diyarbakır ve Bergama’nın yatırım yapılabilirlik durumu ve teşvikler hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.