Announcement
enkutr

DTSO Kadın Meclisi Divan Sözcülüğünü ve Yürütme Kurulunu seçti

DTSO Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kadın Meclisi divan, yürütme kurulu ve çalışma komisyonlarının seçimi için bir araya geldi.

DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Nevin İl Kadın Meclisi kuruluş süreci hakkında bilgi vererek, emek verdikleri çalışmanın sonuçlarını gördüklerini aktardı. DTSO seçimlerinde vaat ettikleri Kadın Meclisi kuruluşunu gerçekleştirdiklerini dile getiren İl, emek veren tüm kadınlara teşekkür etti.

DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak Kadın Meclisi çalışmasını önemsediklerini, kadınların DTSO çalışmalarından aktif olarak yararlanmalarını istediklerini belirterek, seçilecek divan ve yürütme kurulunu tebrik ettiğini aktardı. DTSO’nun Kadın Meclisi çalışmalarına destek veremeye devam edeceklerini belirten Tayınlamakr, emek veren kadınlara teşekkür etti.

Daha sonra konuşan DTSO Genel Sekreter Yardımcısı Meryem Özdemir Ok, Kadın Meclisi tüzüğünü aktararak, Kadın Meclisi bünyesinde kurulacak komisyonlar ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Kadın Meclisi Divanı ve Yürütme Kurulu seçildi

Oy birliği ile Divan sözcülüğüne Nurten Muhsinoğlu, divan sözcü yardımcılığına Özlem Külahçı ve Filiz Güler, Katip üyeliğe Merve Günay seçildi.

Kadın Meclisi Yürütme kuruluna aday tek liste 39 kadının kabul, 2 kadının çekimser oyu ile kabul edildi. Yürütme kurulu asil üyeliğine Dorşin Yalçın Güzel, Ferde Cemiloğlu, Filiz Ekingen, Hamide Akar, Nuriye Ölmez Yılmaz, Seda Berakatoğlu, Sevim Vural, Songül Buldi ve Türkan Gürler seçildi.

Yürütme kurulu yedek üyeliğine Zülal Koç, Helin Gülçin Koca, Meryem Güler Öner, Şevlistan Ertaş, Merve Avcı, Selda Çiçek Veske, Elvan Alkan, Yağmur Birgül Çalışkan ve Songül Altun seçildi.

Meclis bünyesinde komisyonlar seçildi

Kadın Meclisi bünyesinde oluşturulan Basın, Girişimcilik, İstihdam ve Mesleki Eğitim, Örgütlenme, Proje, Tanıtım ve Yaygınlaştırma ve Çevre komisyonları için meclis üyelerinin katılım önerileri alındı ve komisyonlar oluşturuldu.

Kadın Meclisi Yürütme Kurulu kendi içinde bir araya gelerek Yürütme Kurulu Sözcülüğüne Sevim Vural, Sözcü Yardımcılığına Hamide Akar ve Nuriye Ölmez Yılmaz ve saymanlığa Türkan Gürler’i seçti.

Bu şekilde Kadın Meclisi iç organları seçimini tamamlayarak çalışmalarına başladı.