Announcement
enkutr

Torbalı Ticaret Odasından DTSO’ya ziyaret

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet Şanlıurfa, Mardin gezilerinden sonra Diyarbakır’I ziyaret ederek tarihi, turistik yerlerini gezdi. Gezi kapsamında DTSO’yu ziyaret eden heyet Oda yönetim kurulu ve meclisi ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,odalar arasında sağlanacak işbirlikleri ve karşılıklı ziyaretlerin toplumsal barışa sağlayacağı katkıya değindi. Kaya, ekonomik birlikteliğin ve işbirliğinin, ticarette sağlanan ilişkilerin siyasal sorunların çözümüne de katkı sunacağına inandıklarını aktardı.

Torbalı Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahap Olgun ise Torbalı ilçesinin ekonomik potansiyeli hakkında bilgi vererek, bölgedeki illeri tanımak ve işbirliklerini geliştirmek için bu geziyi organize ettiklerini aktardı. Olgun, DTSO Başkanının ekonomik iş birliklerinin toplumsal barış ve siyasete yapacağı katkılar ile ilgili değerlendirmesine katıldığını belirterek ve dünyada gelişmiş ülkelerdeki örneklere değindi.

Toplantıda Diyarbakır ilinin yatırım fırsatları ve turizm potansiyeli hakkında bilgiler paylaşıldı. Daha sonra DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane ve Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı Erkan Aksoy karşılıklı işbirliği ile ilgili değerlendirmeler de bulundu.

Mobilya başta olmak üzere farklı sektörlerde ve fuar çalışmalarında işbirliğinin sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Leave a Reply