Diyarbakır 2. Ev’leniyoruz Fuarı Kapılarını Açtı

18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 2. Ev’leniyoruz Fuarı kapılarını açtı. Fuar kapsamında evlilik hazırlıkları, konut projeleri, mobilya, aksesuar, dekorasyon, züccaciye, gelinlik, damatlık, abiye kıyafet, çeyiz, halı, düğün organizasyonu, beyaz eşya, ev elektroniği alanlarındaki malzemelere ulaşılabilir.Açılışta konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentteki tüm bileşenlerin güçlerini bir araya getirerek, şehri; sanayi, turizm ve fuarcılık merkezi haline getirebileceklerini, bizler Diyarbakır’ın sivil toplum kuruluşları ve TÜYAP’la kenti nasıl fuarcılık merkezi haline getirebileceğimizi konuşuyoruz diyerek çok iyi bir noktaya da geldiklerini söyledi.

Kaya, geçen hafta IKBY ziyaret ettiklerini, bizi niye Diyarbakır’daki fuarlara davet etmiyorsunuz. Başka yerlerdense Diyarbakır’a gelip ikili ilişkiler kurmayı tercih ediyoruz dediklerini söyleyerek, aslında bunun kente fuarcılığı daha ne kadar büyütmemiz gerektiğinin mesajı olduğunu belirtti.

Kaya, “Evleniyoruz Fuarı” TÜYAP’ın yeni başlattığı bir fuar. Geçen yıl ilk defa yapıldı. Katılımcıların memnuniyeti %92 olması biz mutlu etti. %87 bir daha katılırım da aynı şekilde mutlu edici bir sonuç olduğunu ifade ederek, 75.000 kişinin geçen yıl yapılan “1. Evleniyoruz Fuarı”na katıldığına dikkat çekti.

Yorum Yaz