Duyurular
enkutr

Diyarbakır Valisi, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri DTSO’da

Odamız ve Diyarbakır Valiliği öncülüğünde Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürlerinin de katıldığı çalışma ve değerlendirme toplantısı Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.   
Diyarbakır’ı daha iyi noktalara taşıma planlarının tartışıldığı toplantıda Vali Güzeloğlu, Diyarbakır’ı daha iyi ve kalkınmış bir geleceğe taşıma sürecinde olduklarını belirtti. Amacımız İnsan merkezli bir yönetim anlayışının hayata geçmesi ve özelikle kalkınmanın yerelden başlayarak her boyutu ile her aşamada canlı tutulması ve sürdürülmesidir. Bu perspektifte Cumhurbaşkanımızın kamuoyuna paylaştığı 100 günlük icraat programı başlığında bizde Diyarbakır’da kamu, özel ve sivil tüm birleşenler bize düşen sorumlulukları iş ve işlemlerine getirme bu perspektifte Diyarbakır’ımızı daha iyi ve kalkınmış bir geleceğe taşıma sorumluluğu içerisindeyiz. Amacımız hedefimiz hiç zaman kaybetmeden insan merkezli bir kalkınmayı ve Diyarbakır’ı bir bütün olarak daha güzel yarınlara kavuşturmayı sağlamaktır.

“Diyarbakır hak etmediği bir yerdedir”
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, DTSO olarak toplantıda Diyarbakır’ın geleceği için çalışmalarda destekçisi olacağını belirtti. Kaya, “Kentimizde geçmişte yaşanan bazı olaylardan dolayı ekonomik göstergeler anlamında istenilen seviyede değil. Kentin tarihine baktığımız zaman bu kentin geçmiş yıllarda Türkiye’nin sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasında 3. sıralarda olduğu günlerden bugün maalesef hangi yaşam endeksini elimize alırsak alalım son 20 il arasında bulunuyor. Iş dinamiği, bulunduğu konum, zenginlikleri, genç nüfusu, yer altı ve yer üstü kaynaklarına baktığımız zaman aslında hak etmediği bir yerde olduğunu çok net olarak görebiliyoruz. Tabi burada kendimize de bir iğne batırmalıyız. Kendi iç çalışmalarımızı oluşturmadığımız ve kendimiz bölgemize yatırım yapmadığımız sürece sadece dışarıdan yatırımcı beklemek ve dışarıdan teşviklerle kentin kalkınma olanağı yoktur. Bu anlamda valimizin girişimini çok önemsiyoruz. DTSO olarak ve sürekli birlikte hareket ettiğimiz sivil toplum kuruluşları ile valimizin önderliğinde başlatılacak olan bu çatışmaların her anlamda destekçisi olmayla ilgili elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bugün Sayın Valimizin başkanlığında kentimizin diğer sorunları ile ilgili nasıl bir yol izlenecek, neler yapacağız tüm bürokrat arkadaşlarımızla birlikte önemli bir süreç başlatacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz