DTSO Heyetinden Ankara Kazan Lojistik Üssüne Ziyaret

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Eren ve Remzi Öcal Bölgenin coğrafi ve ticari önemi ile sektörel ihtiyaçların karşılanması, sektörden gelen yoğun taleplerin dikkate alınarak, küresel rekabette avantaj ve güç birliği oluşturabilmesi amacıyla Diyarbakır Valiliği ile birlikte çalışmaları yürütülen Diyarbakır Lojistik Merkezi Projesi kapsamında Ankara Kazan Lojistik Üssünde incelemelerde bulundu. 
Ankara Kazan Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz’ü makamında ziyaret eden heyet Lojistik Merkezi uygulamaları hakkındafikir alışverişinde bulundu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Mehmet Kaya, Avrupa standartlarında Uluslararası bir Taşımacılık Üssü hedeflediklerini belirterek; “Bu projenin gerçekleştirilmesiyle Lojistik odaklar şehir dışına çıkacak, çevreye olumlu etki yapacaktır. Maliyetler düşecek, Yabancı yatırım için cazibe merkezi olacak ve en önemlisi de en az 3.000 kişilik iş olanağı yaratılacaktır”. dedi.
Diyarbakır Lojistik Köyü, Elazığ yolunda, 2.250 dönümlük bir alan lojistik köy inşaatı için ayrılmış ve bu alanın kamu arazisi olması, alanın içinden demiryolu hattının da geçmesi, Diyarbakır OSB tesislerine yakın olması, Diyarbakır’a kısa mesafede olması avantajları içinde bulunduruyor.

Yorum Yaz