“9 Mayıs Avrupa Gününde” Çocuklarla Söyleşi ve Film Gösterimleri

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ve Özel Fehmi Aksoy Okulları işbirliğinde “9 Mayıs Avrupa Günü” dolayısıyla çocuklarla söyleşi ve film gösterimleri gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje çerçevesinde 9 Mayıs Avrupa Gününde, Özel Fehmi Aksoy Okulları ile birlikte Okul Konferans salonunda Söyleşi ve Film Gösterimleri gerçekleştirildi. Film gösterimleri öncesi kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Selahattin Karaaslan, 9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle DTSO AB Bilgi Merkezi ile ortak gerçekleştirilen etkinliklerin çocukların Avrupa Birliği, AB – Türkiye ilişkileri hakkında doğru bilgilendirildiklerini ve çocukların geleceğinin şekillenmesine pozitif katkıda bulunacağını belirtti.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zelal Başak Kızılkan ise çocuklarla AB ve 9 Mayıs konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Etkinlikler çerçevesinde, okul öğrencilerinden İclal Zeynep Eken ve Yunus Taha Güneş  9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla “Çocuk Gözüyle Avrupa Birliği” konulu birer konuşma yaparak, özellikle çocuk hakları konusuna vurgu yaptılar.    

Daha sonra söz alan DTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Nezir GÜNEŞ ise bu tür kültürel ve eğitim çalışmalarının çocuklarımız için çok faydalı olduğunu ve farklı etkinliklerle devam edeceklerini söyledi.  

Yorum Yaz