Buradasınız: Haberlerİnşaat Fuarı Kapılarını Açtı

İnşaat Fuarı Kapılarını Açtı

Üç gün sürecek 8.0rtadoğu İnşaat Fuarı Diyarbakır'da başladı. 70'e yakın firma, inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. BİR FUAR HEYECANI DAHA Diyarbakır, önemli bir fuara daha ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor. 8.Ortadoğu İnşaat Fuarı renkli görüntülerle başladı. Fuarın açılışına kent protokolü ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra resmi kurumlar ve özel sektör firmaları ile vatandaşlar ilgi gösterdi. Fuarın açılış toplantısında AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal,Vali Hasan Basri Güzeloğlu, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, DTB Başkanı Engin Yeşil, ve TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Cihat Alagöz birer konuşma yaparak fuarın kent ve bölge ekonomisine olan etkisine dikkat çekti.
DTSO Başkanı Ahmet Sayar yapmış olduğu konuşmada, "Bu yıl 8 fuar gerçekleştiriyoruz. Bu fuarlardan biri de en son dahil edilen kitap fuarı. Kurum olarak fuarları biz öncelik çalışma alanımız içerisinde yer veriyoruz. Klasik fuarcılık dışında ihtisas fuarlarının yapılmasına özen gösteriyoruz. Bu yıl yapmış olduğumuz fuarların önemli bir kısmının da sektörel fuarlar olduğunu görüyoruz. Biz DTSO olarak fuar yapamadığımız dönemlerde yine bu günlerin hesabını yaparak fuar alanımızı Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bankalığının destekleriyle modernizasyonunu gerçekleştirdik. Ek 4 bin metrekare yarı kapalı alan oluşturduk özellikle inşaat ve tarım fuarı için. Sosyal donatılarını, altyapılarını güçlendirdik. Şuanda modern bir fuar alanına sahibiz. Fuarlar birçok yönüyle kente olumlu katkı sağlamaktadır. Özellikle üretim yapan işletmeler yeni ürünlerini bu fuarlarda sergileme olanakları buldukları gibi ürünleri kullanan müşteriler de bu ürünleri görebilme fırsatı oluyor. Aynı zamanda üreticilerimizin müşteri ve pazar ağını genişletmesine katkı sağlamış oluyor. Yarın açacağımız inşaat fuarı da kentimiz açısından da lokomotif sektörlerden biri. Yaklaşık olarak doğrudan veya dolaylı olarak 200 kadar sektörü ilgilendiriyor" ifadelerini kullandı.

Açılıştan sonra fuara katılan inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri,iş ve inşaat makinelerine ilişkin firmalar kurulan stantlarda kendi ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Stantlarda görev yapan firma çalışanları,ziyaretçilere çeşitli ikramlar eşliğinde ürünleri tanıttı. Ziyaretçiler hem ürünleri inceledi, hem de alış-veriş yapmak için bağlantılar kurdu. Fuarda son teknoloji eseri ürünler sergilenirken, Pazar günü sona erecek fuara ilginin Cumartesi ve Pazar günü daha fazla olması bekleniyor.

Kredi Garanti FonuTürk Standartları Enstitüsü

iwc replica watches Replika Saatcppe elbiseReplika Saatgelinlik