Buradasınız: Haberler57. Dönem Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni DTSO’da Düzenlendi

57. Dönem Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni DTSO’da Düzenlendi

 

57. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika töreni Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Mesut Altın, KOSGEB Diyarbakır Müdürü Hasan Solmaz, Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Süleyman Aktoprak ve DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Özkeskin’in katıldığı sertifika törenine kursiyerlerin de ilgisi büyüktü. 

DTSO, Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu ile KOSGEB’in ortaklığında düzenlenen eğitimle birlikte toplamda 309 kursiyer girişimcilik sertifikası almaya hak kazandı. 

Sayar: “Her yıl ortalama bin kişiye girişimcilik eğitimi veriyoruz.”

Törenin açılış konuşmasını yapan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, öncelikle işbirliklerinden dolayı ve KOSGEB yetkililerine teşekkürlerini iletti. Diyarbakır’ın çok yoğun bir genç nüfusa sahip olduğunu belirten Sayar, bu nüfusa oranla ciddi anlamda işsizlik sorununun olduğunun da altını çizdi. Bu anlamda yeni girişimci adaylarına da önemli görevler düştüğünü belirten Sayar her yıl ortalama 1000 kişiye girişimcilik eğitimi verdiklerini belirterek oda olarak da kentin istihdamına katkı sağlamak için gerekli çalışmaları yürüttüklerini söyledi. Özellikle iş kuracak olan girişimci adaylarına, mutlaka öncesinden fizibilite çalışması yapmalarını öneren Sayar, 2018 yılında da eğitimlerin tüm hızıyla devam edeceğini sözlerine ekledi. Sayar gereken danışmanlık hizmetlerini de kurum olarak yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti. 

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Süleyman Aktoprak ise başarılı girişimcilerin, risk alabilme, yaratıcılık, bağımsızlık, sorunları hızlı şekilde çözebilme ve liderlik gibi özelliklere sahip olmaları gerektiğini belirtti. 2017 yılında toplanda 1008 girişimciye eğitim verildiğini söyleyen Aktoprak sertifika alan girişimci adaylarına iş hayatlarında başarılar diledi. 

KOSGEB Diyarbakır Müdürü Hasan Solmaz ise yapmış olduğu konuşmada Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında, 2016 yılında 9.4 milyon Tl destek vererek Türkiye 1.’si olduklarını, 2017 yılında destekleri %36 oranında arttırarak 12.7 milyon Tl’nin üzerine çıkarttıklarını belirtti. Girişimci adaylarından beklentilerinin fizibilite çalışması yapmaları ve bu doğrultuda iş planı hazırlamaları olduğunu söyleyen Solmaz 2018 yılında da girişimcilik desteklerini devam ettireceklerini söyleyerek işbirlikleri için DTSO ve Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini iletti. 

 

Kredi Garanti FonuTürk Standartları Enstitüsü

iwc replica watches Replika Saatcppe elbiseReplika Saatgelinlik